Қазақ ұлттық медицина университетінде профессор Ділбарханов Рахымжанның атаулы стипендиясы табысталды.

2-5 курс аралығында білім алушылар арасында “Фармация” ББ білім алушыларына стипендия беру бойынша конкурс өтті. Стипендия фармацевтика ғылымдарының докторы, профессор Дильбарханов Рахим Дильбархановичтің құрметіне құрылған, отандық Фармация тарихындағы ең маңызды тұлғалардың бірі, ол көптеген жылдар бойы фармацевтика факультетін басқарды. 300-ден астам ғылыми еңбектердің, оның ішінде оқулықтардың, монографиялардың, оқу-әдістемелік құралдардың, практикумдардың, әдістемелік ұсынымдардың, сондай-ақ Фармация мен медицинаның проблемалық мәселелері бойынша ғылыми мақалалардың авторы болып табылады. Оның 20-дан астам авторлық патенті бар. Білім беру және денсаулық сақтау саласындағы еңбегі үшін “ҚазКСР Жоғары мектебінің еңбек сіңірген қызметкері”, “КСРО Денсаулық сақтау үздігі” құрметті атағына ие болды, “Қазақстан Республикасының ғылымын дамытуға қосқан үлесі үшін” медалімен марапатталды және т. б. профессор Р. Д. Дильбархановтың жетекшілігімен көптеген ғылыми-педагогикалық кадрлар дайындалды, оның оқушылары арасында 12 фармацевтика ғылымдарының докторы, 33 фармацевтика ғылымдарының кандидаты, магистрлер және Ph. D.
Профессор Р. Дильбархановтың ғылыми мектебі Қазақстан фармациясының дамуына үлкен үлес қосуды жалғастыруда, оның оқушылары: Б.А. Сағындықова, Р. М. Абдуллабекова, С. Д. Исупов, у. М. Датхаев, З. Б. Сакипова, г. О. Устенова, к. к. Кожанова және т. б. және ізбасарлары Фармацияның дамуына және кадрлар даярлауға үлкен үлес қосуда.
Стипендияның мақсаты “Фармация” мамандығы бойынша жақсы үлгерімі бар студенттерді, жетім балалардың, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, аз қамтылған отбасылардың, ғылыми-зерттеу жұмысында үздік нәтижелері бар, ҚазҰМУ-дың қоғамдық өміріне белсенді қатысатын дарынды оқушыларды көтермелеу және әлеуметтік қолдау болып табылады.
2023-2024 оқу жылында атаулы дәреже иегері Диар Әсел болды.
2024-2025 оқу жылында 3 курс студенті арипжан Аделя Ахатқызы степендиант атанды. Арипжан Аделя Ерматқызын шын жүректен құттықтаймыз, оқуда зор табыс тілейміз!