Академиялық ұтқырлық бағдарламасы шеңберінде 20.05.2024 ж. бастап 31.05.2024 ж. дейін фармацевтикалық технология кафедрасында «Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының» «Фармация» мамандығының 5 курс студенттері өндірістік практикадан өтеді

Жол картасына сәйкес практикадан өту кезінде кафедра меңгерушісі профессор Г. О. Устенова мен кафедра доценті Г. К. Елекеннің жетекшілігімен студенттер бірінші күні практиканың мақсатымен, міндеттерімен және кестесімен, күнделік жүргізу тәртібімен, қауіпсіздік техникасымен танысты.

Студенттер тәжірибе базасына барды — 22.05.2024 «Kelun-Kazpharm» ЖШС, 23.05.2024 «Абди Ибрагим Глобал фарм» ЖШС. Практика базаларында студенттер дәрілік нысандарды өндіру цехтарымен, өндіріс бөлімінің технологтары мен операторларының жабдықтарымен және жұмысымен танысты. Сонымен қатар, университеттің тарих мұражайы мен анатомиялық мұражайына, Фармация мамандығы бойынша симуляциялық орталыққа, парафармацевтикалық өнім зертханасына, химия және фармакогнозия ғылыми-практикалық бақылау-талдау зертханасына және ФПМ ҒЗИ виварийіне барды. Б. Атчабарова кафедра профессорлары г. О. Устенова, Э. Н. Капсалямованың дәрістерін тыңдады.

Өндірістік практиканың ұзақтығы-2 кредит, жалпы сағат көлемі – 60.

Практиканың мақсаты-фармацевтикалық технология бойынша білімді бекіту: дәрілік заттарды өндіру, сақтау және тасымалдау дағдыларын игеру.

Практика міндеттері:

• студенттерді фармацевтикалық технология кафедрасының қызметімен таныстыру;
  • зертханалар мен симуляциялық орталықтың жабдықтарымен танысу;
  • студенттердің дәрілік препараттарды дайындау дағдыларын игеруі.