«Ультрадыбыстық экстракция» тақырыбы бойынша мастер-класс

В072 – фармацевтикалық өндіріс технологиясы білім беру бағдарламасы бойынша 4 курс студенттеріне арналған “дәрілік препараттарды жобалау және өндіру” диплом алды практикасы шеңберінде 05.03.2024 жылы №5 оқу корпусында, ат. Б. Атчабарова, химия және фармакогнозияның ғылыми-практикалық бақылау-талдау зертханасында PhD докторант, кафедра ассистенті Масакбаев Абай Жолдасұлының “Ультрадыбыстық экстракция” тақырыбында шеберлік сыныбы өтті. Мастер-класқа фармацевтикалық және токсикологиялық химия, фармакогнозия және ботаника кафедрасының ПОҚ, “фармацевтикалық өндіріс технологиясы” мамандығының 4 курс студенттері қатысты. Іс жүзінде студенттер дәрілік өсімдік шикізатынан сығындылар алу үшін ультрадыбыстық аппаратты қолдануды үйренді, экстракцияның теориялық аспектілерін білді. Ультрадыбыстық экстракция әдісінің сұлулығы оның кез-келген өсімдік шикізатымен және еріткішпен үйлесімділігінде.