С.Д.Асфендияров Атындағы Қазұму қабырғасында Фармация Мектебінде фармацевтика саласының оқытушылары мен мамандарының біліктілігін арттыру бойынша “дәрілік заттарды өндірудегі озық инженерлік тәжірибенің өзекті мәселелері” тақырыбында дәрістер курсы басталды.. Біліктілікті арттыру бағдарламасы 13.05.2024-24.05.2024 жылдар аралығында 120 сағатқа (4 кредит) есептелген.

Дәріскер-Украина Ұлттық Техникалық Университетінің Электротехника Және Технология Магистрі, “КА-СТРОЙ LTD” ЖШС Бас Инженері Юрий Алексеевич Кот.

Оның кәсіби қызметіне “Арсенал” Зауыты (Киев), “Хельсингин Энерджи” Компаниясы (Хельсинки, Финляндия), “Альянсэнерго” ЖШҚ (Киев), “Nestle Suisse S. A.” сияқты компанияларда жұмыс істеу кіреді.Компания (Вевей, Швейцария), Synapses PPPP (Киев), Arterium Corporation, “Киевмедпрепаратпақ” ЖАҚ, “Фавеа Инжиниринг Киев” ЖШҚ (Киев), “ФАВЕА” Тобына кіреді (чехия). Киев), “Артериум” Корпорациясы, “Киевмедпрепарат” ЖАҚ, “Фавеа Инжиниринг Киев” ЖШС (Киев), “ФАВЕА Групп” (чехия) мүшесі, “МЕДСЕРВИС ПЛЮС” қазақстандық Фармацевтикалық Компаниясы ” ЖШС (Алматы, Қазақстан Республикасы).

Қазіргі уақытта “КА-СТРОЙ Ltd” ЖШС Бас Инженері (Алматы, Қазақстан).

Семинарларда Юрий Кот стерильді дәрілік формаларды өндіруді ұйымдастыру Бойынша Тиісті Инженерлік Тәжірибеге (GEP) қатысты мәселелерді ашады:

• Дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар өндірісіндегі озық инженерлік тәжірибе мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының, ЕАЭО, халықаралық заңнамалық актілері.
  • Асептикалық өндіріс (жобалау талаптары).
  • Инженерлік жүйелер мен жабдықтарға сервистік қызмет көрсету.
  • Стерильді фармацевтика өндірісі.
  • CIP жүйелері, дизайны және біліктілігі.
  • Желдету жүйелері және таза бөлмелер (талаптар, дизайн және біліктілік).
  • THF өндірісі. Кросс-ластанудың алдын алу.
  • Қатты дәрілік формалардың өндірісін жобалау (тәуекелдерді талдау).
  • Стерильді өндіріс (пайдалану).
  • Су тазарту жүйесі (жобалау және құрылыс).
  • Сығылған ауа жүйесі және басқа қосалқы жүйелер.