«ТІЛ – РУХАНИ ҚАЗЫНА» АТТЫ ТАҚЫРЫПТА ФҰБЭжКФ КАФЕДРАСНЫНЫҢ АССИСТЕНТІ ҚОНАШ НЫШАНБАЙДЫҢ ТӘЛІМГЕРЛІК САҒАТЫ:

Фармацияның ұйымдастырылуы, басқарылуы және экономикасы және клиникалық фармация кафедрасының оқытушысы Конаш Нышанбай Ермекұлы қараша айының 18 жұлдызында ФӨТ20-013к тобымен онлайн форматта «ТІЛ – РУХАНИ ҚАЗЫНА» тақырыбына тәлімгерлік сағат өткізді.
«Тіл мәртебесі – ел мәртебесі демеуші ме еді дана халқымыз. Қазақ халқының бар рухани қуатын бойына сіңірген ардақты асылы – тілі. Әр халық өз тілі арқылы әлемді, дүниені, өмірдің құнды тағылымдарын таниды, елінің мәдениетін жасайды, келешек ұрпаққа түйген тұжырымдарын жеткізеді, мемлекеттік тілінің мәртебесін көтереді» -деп бастады сөзін тәлімгер Нышанбай Ермекұлы. Әрине, әр ұлттың өзіндік ерекшелігін білдіретін басты қазынасы ол – тілі.
Тіл қай ұлттың болмасын тарихы мен тағдыры, тәлімі мен тәрбиесінің негізі, қатынас құралы. Тіл болмаса сөз болмайды. Сөз болмаса адамзаттың тірлігінде мән-маңыз болмайтыны белгілі. Демек, тілдің, сөздің орны ерекше. Міне, осы орайда ана тіліміз жайлы терең ойлану әрқайсымыз үшін парыз.
Қазақстан халықтарының тілдері күні ҚР Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы Жарлығымен жарияланды және барлық қазақстандықтардың ортақ мерекесі болды. Бізде 85-тен астам ұлт пен ұлыстың өкілдері тұрады. Әр тілдің өз тарихы, басқа тілдердің тағдырымен байланысты өз тағдыры бар. Тіл арқылы адамдар бір-бірін тауып, халықтың рухани мәдениетін, әдет-ғұрыптары мен әдет-ғұрыптарын түсінуге үйренеді.
Бұл мереке біздің мемлекетімізде ғана атап өтіледі! Тіл саясаты және оны елде жүзеге асыру әркімнің жалпы адамзат мәдениеті мен халықтар достығына байланысты.
Тілдер мен мәдениеттердің бірлігі – егеменді республиканың күші, болашақты құруға болатын монолит.
Қазақстан Республикасының әрбір азаматы ана тілін қолдануға, қарым-қатынас, тәрбие, оқыту және шығармашылық тілін еркін таңдауға құқылы.
Тіл-халықтың әл-ауқаты, ол ұлттардың бірігуіне әсер етеді. Бұл білім беру құралы және адамдардың қарым-қатынасын байланыстыратын тірек. Тілдер күні – еліміздің барлық азаматтарының достығы, туыстық және бірлігінің белгісі. Халықтар достығы, өзара түсіністік пен ынтымақтастық – жаңа Қазақстан құрылысының басты тірегі.